Informace KČT

POZVÁNKA

       na oslavu 133. výročí založení KČT
        11. června 2021 - PRAHA

ZPRAVODAJ  KČT - květen 2021

POŘÁDÁNÍ TURISTICKÝCH AKCÍ POVOLENO!

Dnešním dnem, tedy od 17. 5. 2021, je pořádání turistických akcí ve venkovních prostorech povoleno za těchto podmínek:

  1. Na startu, během pochodu a v cíli se nesmí kumulovat větší skupina než 20 osob. Toto pořadatelé akce musí zajistit.
  2. Na startu a v cíli organizátoři a účastníci akce/pochodu používají dezinfekci rukou a ochranné prostředky dýchacích cest, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek.
  3. Během akce/pochodu používání ochranných prostředků dýchacích cest není nutné, pokud je dodržena vzdálenost mezi skupinami alespoň 2 m a skupina neobsahuje vyšší počet osob než 20.
  4. Maximální počet přítomných osob nesmí být vyšší než 700 osob.
Ústředí KČT, 17. května 2021


ZPRAVODAJ  KČT  -  únor 2021

VÝZVA VEDENÍ KČT K ČLENSKÉ ZÁKLADNĚ

NOVOROČNÍ  VÝSTUP  NA  ANDRLŮV  CHLUM                    jako individuální  vycházka
Vážení turisté, kteří 1. 1. 2021 navštívili Andrlův chlum, což je jejich mnoholetá novoroční tradice, věnovali do charitativních kasiček  

                                                          "NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK"         příspěvek ve výši 7.800 Kč.


Pořadatelé Květa a Milan Richterovi tak věnovali za 18 let zdravotně postiženým spoluobčanům částku 75.835 Kč.

PROSBA 

NA ČLENY KČT ÚSTÍ NAD ORLICÍZáměrem výboru KČT Ústí nad Orlicí je propagovat historii KČT, včetně rozhleden a turistické chaty Hvězda ve skříňce na Andrlově chlumu.

Prosíme tímto všechny naše členy, kteří jsou ochotni zapůjčit či přeposlat nějaké zajímavé fotografie na email: richterpoetik@seznam.cz - případně se spojit s dalšími členy výboru KČT.

Děkujeme mnohokrát, 29. 12. 2020

PŘÍSPĚVKY  2021


Vzhledem k současné situaci neproběhne v lednu 2021 výroční konference, na které se vždy vybíraly členské příspěvky.

Příspěvky se budou platit u členů výboru, kteří některé členy budou obcházet a příspěvky budou vybírat proti předání přelepek na známky.

Příspěvky lze také platit u Evy Hűblové doma (S. K. Neumanna 622, tel.:  605 183 844, email: eva.hublova@seznam.cz).

Prosíme všechny členy, kteří mají kontakty hlavně na mimoústecké turisty, aby jim tuto zprávu také předali.

Předplatné časopisu Turista ve výši 400,- Kč musí být uhrazeno do  31. 12. 2020, jinak nebude možno zajistit tuto zvýhodněnou cenu.

Na základě novely zákona o podpoře sportu musí organizace, žádající o peníze ze státního rozpočtu (ústředí KČT), evidovat nově i rodná čísla. Pokud někdo odmítne rodné číslo poskytnout, nemůže bohužel být dále členem KČT.

Výbor odboru předem děkuje všem za včasné zaplacení a pomoc při vybírání členských příspěvků a věříme, že se opět brzy sejdeme na turistických akcích.

Výbor odboru KČT Ústí n. O., 16. 12. 2020

UPOZORNĚNÍ

S ohledem na vládou nařízená opatření v souvislosti s pandemií COVID-19 do odvolání rušíme organizování veškerých turistických a cyklistických aktivit pro členy KČT i veřejnost.

KČT,  1. října 2020

OD 11. KVĚTNA 2020 VLÁDA UVOLŇUJE ZA PŘESNĚ STANOVENÝCH PODMÍNEK MOŽNOST KONÁNÍ VEŘEJNÝCH AKCÍ DO POČTU 100 OSOB, TEDY I AKCÍ TURISTICKÝCH ČI CYKLISTICKÝCH.

                                                                   KČT, 30. dubna 2020

VELIKONOČNÍ   VÝZVA


Dne 7. dubna 2020 uplynulo 30 let od znovuobnovení KČT.                                               Připomeňme si toto výročí aktivní individuální turistickou činností.

Během měsíců dubna a května 2020 sám nebo ve dvou, či spolu s rodinou,  ujdi, ušlapej na kole, proběhni se alespoň 30 km, samozřejmě s dodržením všech nařízení vlády.

Dobrá fyzická zdatnost pomáhá v imunitě proti všem nemocem. Svoji aktivitu zapiš do databáze "Deník turisty", která je na adrese https://kct.cz/denik-turisty

             Zdeněk Cabalka, předseda Programové rady ÚV KČT  - 9. dubna 2020

NOUZOVÝ STAV

S ohledem na vládou vyhlášený nouzový stav nebudeme do odvolání pořádat žádné turistické akce pro členy KČT                          i veřejnost.  

   Výbor odboru KČT Ústí n. O., 12. března 2020

Vážení turističtí přátelé, 

vzhledem k rozhodnutí vlády ČR o zákazu akcí s větší účastí než 100 osob jsme nuceni zrušit letošní Zahájení jarní turistické sezóny ve Skutči. S pořadateli z odboru KČT Hlinsko jsme domluveni, že se ujmou pořádání této akce v příštím roce 2021 a využijí již připravené materiály, které tak nepřijdou vniveč. Všechny předsedy žádám o předání informace svým členům. Děkuji vám za pochopení nastalé situace. Ať se nám koronavir vyhne.

Vlastimil Škvára,
předseda OV KČT Pardubický kraj,
předseda krajské komise turistického značení
                                                         11. 3. 2020

VÝCHODOČESKÁ TELEVIZE V1   NA ANDRLOVĚ CHLUMU


V pondělí 9. prosince 2019 natáčela regionální východočeská televize pořad o Ústí nad Orlicí. Kolem 13 hodiny zavítala na ANDRLŮV CHLUM, kde se zajímala o rozhlednu.                Celý pořad bude vysílán na televizi V1 ve čtvrtek 12. prosince 2019 v 18,20 hodin nebo poté na  www.vzpravy.cz.                                                                                                                                                                Milan Richter

GRATULUJEME

      V pondělí 15. července 2019 oslavil Mgr. Jindřich Motl v plné svěžesti  osmdesáté narozeniny.  Jeho dlouholeté značkařské  aktivity vyzdvihla i Mladá fronta DNES.                                                                     Pevné zdraví mu přejí nejen orlickoústečtí turisté.                                      Milan Richter

HLEDÁME NOVÉ ZNAČKAŘE - PŘIJĎTE MEZI NÁS!

Na jaře roku 2019 byl KČT Ústí nad Orlicí přijat do Síně slávy české turistiky!!  

Myslím si, že svojí troškou do mlýna k tomu přispěli i naši značkaři!  Je zde na místě tedy říci, že chceme-li si udržet toto vyznamenání, musíme nutně omladit naši členskou základnu nebo to můžeme zabalit!!  V minulém roce jsme pro úbytek našich značkařů byli nuceni zrušit až 50% akcí s názvem "Revize se štětcem" a půjde-li to takto dál, zanikne tato značkařská iniciativa úplně!   Značené trasy jsou obnovovány vždy po třech letech a ty "revize" se konaly v mezidobí tohoto a přispívaly tedy k daleko lepší průchodnosti značených tras.

Apelujeme tedy na všechny členy KČT, ale i na běžné turisty - přijďte mezi nás!  Přijďte a pomozte udržet tento vysoký standard, který jsme si v minulém období vydobyli. Značkařská složka KČT v Ústí nad Orlicí potřebuje změnit dlouhodobý věkový průměr našich členů, který je v současné době 65 let!!!

Uvítáme mezi sebou zájemce od patnácti let až do důchodového věku. A právě z řad důchodců se v minulých letech rekrutovalo nejvíc značkařů, kteří po ukončení zaměstnání zjistili, že nemají co na práci a tudíž se dali k nám!  Práce je to zajímavá, nijak fyzicky náročná, v přírodě na čerstvém vzduchu, v sympatickém kolektivu. Nový značkař se po zacvičení zúčastní krátkého zaškolení a bude následně vykonávat činnost, která vede ke zvelebení našich turistických tras!   

Zájemci o tuto činnost, nechť se přihlásí v kterémkoli Klubu českých turistů v okrese Ústí nad Orlicí.

Zdrávi došli!

                                                                                    M. Kadrman, KČT Ústí n. Orlicí

VŠEM  TURISTŮM  ZA  JEJICH  OCHOTU     JIŽ BOHUŽEL PODĚKOVAT NEMŮŽEME .....


SÍŇ  SLÁVY  ČESKÉ  TURISTIKY


KČT Ústí nad Orlicí byl uveden do Síně slávy české turistiky

30. března 2019

Ústečtí turisté děkují sponzorům z České Třebové

(publikováno v Českotřebovském zpravodaji 17. 1. 2019)

V neděli 13. ledna 2019 se sešli ústečtí turisté na své chatě Hvězda na Andrlově chlumu. Začátkem roku zde mají Výroční konferenci, letos hodnotili uplynulý, dá se říci, velice úspěšný rok. Oslavili sté výročí trvání Klubu (17. 4. 1918 - 17. 4. 2018), od 27. září 2018 do 6. ledna 2019 proběhla v Městském muzeu Ústí nad Orlicí k tomuto výročí zajímavá výstava, jejich bývalý předseda Emanuel Vladimír Danihelovský bude letos uveden do Síně slávy české turistiky, stejně jako samotný Odbor KČT Ústí nad Orlicí. Akce, které pořádají pro veřejnost ústečtí turisté a jsou uvedeny v celostátním kalendáři, navštěvují velice rádi i milovníci přírody z České Třebové.                                                                          NOVOROČNÍ VÝSTUP NA ANDRLŮV CHLUM = 20.676 účastníků za 20 let, na pomoc postiženým spoluobčanům vybráno 60.925,- Kč za 16 let - NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK. KOLEM PASTVINSKÉ PŘEHRADY = 8.298 cyklistů za 33 let, DROZDOVSKÁ PILA = 10.800 cyklistů za 30 let, K ROZHLEDNĚ ANDRLŮV CHLUM = 16.700 účastníků za 23 let, celkem 46 akcí JARO - PODZIM, ORLICKÝM PODHŮŘÍM = 18.967 účastníků za 42 let. A mnohé další akce ...                                                                Ve zprávě předsedy zhodnotil Milan Richter uplynulý rok a vytyčil úkoly pro rok letošní. Hlavně se bude jednat o stavební práce na chatě Hvězda, které ještě zvýší odolnost celého objektu proti možnému požáru. Své zprávy přednesli vedoucí rekreační i výkonnostní turistiky, značkařů, Správní rady chaty Hvězda, s velkým očekáváním je vždy sledován příspěvek hospodářky paní Marie Pecháčkové. Oceněni byli nejaktivnější členové roku 2018 i turisté, kteří oslaví v letošním roce kulatá životní výročí (70 i 80 let).                                                                                                                              S velkým zájmem je více jak 20 let při každé výroční konferenci sledována tombola. I letos se všech 113 účastníků jednání dočkalo  nějaké pěkné ceny. Dvěstědesetičlenný - stoletý jubilant - Klub českých turistů v Ústí nad Orlicí, čestný člen SÍNĚ SLÁVY ČESKÉ TURISTIKY - mnohokrát děkuje českotřebovským společnostem SINTEX, MIKA a Městskému úřadu Česká Třebová za velice hodnotné ceny. Mnoho let naše turisty sponzorovalo i KORADO a BM Plast. Velké poděkování patří rovněž manažerovi frýdeckomístecké firmy LUMIUS - panu Emilu Fečkovi, jehož bydliště je rovněž v České Třebové.                                                                                                                                              "Před pár lety" - 10 - 20 - 30 - se ústečtí turisté dělili na rekreační a výkonnostní. Výkonnostních zůstalo opravdu jen málo, dá se říci, že 80 % členské základny tvoří milovníci přírody dříve narození ...    Z pěkného dárečku však mají radost všichni.

ZA VAŠI OCHOTU A VSTŘÍCNOST VÁM TŘEBOVÁCI MNOHOKRÁT DĚKUJEME.                 MR.

                                   PODĚKOVÁNÍ                                                        (přepis e-mailové zprávy z 29. 10. 2018)

Vážení,                                                                                                                                                            

jménem Města Ústí nad Orlicí Vám děkujeme za aktivní účast v slavnostním průvodu u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Výrazně jste přispěli k důstojnému průběhu pietního aktu. Vašeho přístupu si vážíme.        Ještě jednou velké poděkování!                                                                   

S pozdravem 

Petr Hájek, starosta města                                                                                                                                                              Jiří Preclík, místostarosta města                                                                                   

                         SLAVNOSTNÍ  SETKÁNÍ                                    130. VÝROČÍ  ZALOŽENÍ  KČT


                                                    Praha - Senát PČR                                                                                               9. června 2018 

Nejstarší a největší spolek u nás, Klub českých turistů, oslavil v těchto dnech 130 let od svého vzniku - 11. června 1888.                                                                                                                     

 Pod záštitou předsedy Senátu, pana Milana Štěcha, se v sobotu 9. června 2018 uskutečnilo slavnostní setkání turistů a hostů v Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci v Praze.                                                                                                                  Fotodokumentaci z oslav 130 let KČT v Senátu PČR naleznete na senátním webu:                                      https://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=21064

 Zdroj ilustračních snímků: Kancelář Senátu                                                                  

              STANOVY  KČT                 (schválené na celostátní Konferenci 30. 3. 2019)

ÚRAZOVÉ  POJIŠTĚNÍ  KČT

OD  1. 2. 2019