Pozvánky na výlet

Oddíl rekreační turistiky KČT Ústí nad Orlicí

ŠERLICH – Orlické Záhoří

Neděle 30. června 2024

Odjezd z Ústí n. O. cyklobusem v 8.00 hod., příjezd na Šerlich v 10.00 hod.

Program: vystoupáme na Velkou Deštnou a zde na rozhlednu. Po červené turistické značce projdeme vrcholovou cestou k rozcestníku Pod Homolí, možnost navštívit Kačenčin šenk, dále dolů po modré TZ do místní části Kunštát. Délka 12 km. Jídlo s sebou.

Odjezd z Orlického Záhoří, kostel v 15.40 hod., příjezd do Ústí n. O. v 17.08 hod.

Srdečně zve Ema Künzelová

Vážení turisté a jejich příznivci!

V první řadě Vás zvu na tradiční podzimní zájezd 2024: tentokrát jsem vybral

           Lužické a Žitavské hory

a v druhé řadě nahlášeným účastníkům tímto děkuji a své ústní přihlášení můžete proměnit na plnohodnotné zájezdové místo zaplacením 2500,- Kč na květnové schůzi v hotelu Poprad. Těm, kteří nezaplatí zálohu nahlášené místo propadá a budu brát další zájemce.

A kam se podíváme?                                                                                                                                  V pátek vystoupáme na Popovu skálu a okoukneme Trojmezí CZ/D/PL.                                              V sobotu nás čekají německé Lázně Oybin a Hochwald, česky Hvozd.                                                   A v neděli pokoříme vrchol Luž a navštívíme německou Jeptišku.

Díky tomu, že se budeme v podstatě dva dny pohybovat v Německu, doporučuji na sobotu a neděli se připojistit na pobyt v zahraničí. Stojí to pár korun a předejde se případným problémům + doklady, mapu Saska do telefonu a pár euro si taky přibalíme.

TERMÍN zájezdu je 20.9. - 22.9 2024

Jíme a spíme na chatě Luž a v nejbližším okolí.                                                      Sam