Pozvánky na výlet 

                   TŘIADVACÁTÝ NOVOROČNÍ VÝSTUP                     NA ANDRLŮV CHLUM

Klub českých turistů v Ústí nad Orlicí pořádá 1. ledna 2023 23. ročník NOVOROČNÍHO VÝSTUPU NA ANDRLŮV CHLUM. Pořadatelé budou milovníky přírody očekávat pod rozhlednou "Stříbrnou krasavicí". Po bujaré silvestrovské noci, která přivítá rok 2023, Vám jistě menší mrazivé vydýchnutí přijde vhod. Pamětním diplomem budou odměněni pěšáci, cyklisté, lyžaři, jezdci na koních i mototuristé. Na dvaadvaceti pořádaných ročnících se prezentovalo celkem 23.539 turistů. Za posledních devatenáct let jsme v akci "NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK" přispěli částkou 93.791 Kč potřebným spoluobčanům. Akce probíhá za finanční podpory Města Ústí nad Orlicí.

                                                                                                                                    Milan Richter

 Milí turisté, všechny zvu na jarní autobusový zájezd, tentokrát bude cílem

                              SEVERNÍ PLZEŇSKO                       (kolem STŘELY)

   v termínu 26. - 28. května 2023

Ubytováni budeme ve Žluticích v penzionu Harmonie v pokojích a bungalovech s vlastním sociálním zařízením a polopenzí.

V pátek budeme startovat v obci Žihle a naše trasa povede přes skalní útvary Dědek, Bába, Viklan, Hřib a Lidčina skála do nejmenšího historického města Rabštejna nad Střelou s mnoha památkami a zajímavostmi (břidlicový lom, kamenný most, kaple Loreta, muzeum, zámek, kostel, zříceniny hradů Rabštejn a Sychrov, židovský hřbitov).

V sobotu z Mezí vystoupáme na vyhlídkový vrch Kozelka s více jak třiceti skalními věžemi, sestoupíme do Nečtin (muzeum, Cesta andělů, zámek a zřícenina hradu Preitenstein) a trasu zakončíme v barokní perle západních Čech Manětíně, kde si můžeme prohlédnout mj. zámek s krásnou zahradou a po celé obci v plenéru celkem 80 barokních soch a sousoší.

V neděli se projdeme romantickým údolím Střely z Mladotic do Plasů se zajímavými skalními útvary a dvěma vodopády. V Plasích jako perličce na závěr uvidíme bývalou železářskou huť, Klášterní dvůr, Centrum stavitelského dědictví s expozicí stavitelství, Dvůr stavebních řemesel, opatskou rezidenci, kostel, pivovar, královskou kapli s barokní sýpkou, hrobku Metternichů, areál kláštera s několika prohlídkovými okruhy a také malou ZOO.

Na každý den budou připraveny trasy delší i kratší, které zvládneme určitě všichni.

Přihlášky se zálohou 2500,- Kč na prosincové schůzi, tedy 6. 12. 2022.                                                          

                                                                                                                                 Luboš