Pozvánky na výlet

Oddíl rekreační turistiky KČT Ústí nad Orlicí

ČISTÁ - VYHLÍDKA FAJMONOVA LÍPA

ÚTERÝ 28. ČERVNA 2022

Odjezd z Ústí nad Orlicí aut. nádr. v 8.30 hod. (Tvardkova 8.33 ) do Litomyšle.

Podél řeky Loučné se vydáme po naučné stezce do obce Čistá na vyhlídku Fajmonova lípa.

Délka vycházky 8 km, jídlo na cestu s sebou.

Zpět z Čisté autobusem v 11.10 hod. nebo ve 13.10 hod., z Litomyšle ve 12.44 hod. nebo 13.44 hod.

Srdečně zve Věra Malá


Vážení turisté a jejich příznivci, KČT Ústí nad Orlicí Vás zve v sobotu 23. července 2022 na autobusový zájezd do nádherných kopců a ty se jmenují Pavlovské vrchy aneb:


ODJEZD Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ v 6.00

Cena zájezdu: člen KČT Ústí nad Orlicí = 150,- kč / nečlen = 250,- kč

Přihlášky a peníze přijímá Marie Pecháčková tel. 603 282 182

Trasa A: Přechod celé Pálavy - 14 km: Pavlov - Děvín - Klentnice - Sirotčí hrádek - Turold - Mikulov

Autobus nás doveze pod Pálavu do Pavlova na parkoviště u nového Archeoparku, odkud se vydáme po ZELENÉ značce vzhůru na rozcestí pod Dívčím hradem (2 km) a na něj si, nyní již po ČERVENÉ, také zajdeme. Zpět na odbočku a pokračujeme rovně po ČERVENÉ přes Dívčí hrad-sedlo na Děvín-rozc. (3,5 km). Na jednu stranu máme nejvyšší vrchol Pálavy - Děvín a na druhou místo s dalekým výhledem, odkud startují paraglidisté. Stále po ČERVENÉ sejdeme přes vyhlídku Strážce a Soutěsku na silnici, po které dojdeme do Klentnice (6,5 km - start trasy B). Zde by mohlo být pár lehkých občerstvení - nějaké bohaté obědy nečekejte. V každém případě v obci zahneme po ČERVENÉ vpravo a znovu budeme stoupat, tentokrát na rozcestí Pod Sirotčím hradem. Hrad (7 km) si projdeme po ŽLUTÉm okruhu a na ČERVENOU se napojíme znovu až v sedle za Sirotčím hradem a dáme se vlevo, zase po ČERVENÉ, přes Stolovou horu (8 km), Kočičí skálu (9,5 km), Turold s jeskyní (11 km) až do Mikulova na náměstí (13 km). Pod náměstím si najdeme MODROU vedoucí na nádraží ČD (14 km), kde by mohl stát náš autobus - to se ale teprve uvidí.

A když zbyde čas a síly, můžete se inspirovat něčím z nabídky trasy C!

Trasa B: Přechod druhé poloviny Pálavy - 8 km: Klentnice - Sirotčí hrádek - Turold - Mikulov

Autobus nás doveze pod Pálavu do Pavlova na parkoviště u nového Archeoparku, odkud nás, po prohlídce, popoveze kousek dál - do Klentnice a vydáme se na trasu dle popisu Trasy A.

Trasa C: Kulturně poznávací trasa - km dle libosti

Autobus nás doveze pod Pálavu do Pavlova na parkoviště u nového Archeoparku, odkud nás, po prohlídce, převeze přes Klentnici (vystupuje trasa B) do Mikulova, kde je spousta možností, jak strávit příjemný den - samotné město, zámek, víno, jeskyně Na Turoldu, Čertův kámen, židovský hřbitov, synagoga a mikve, Kozí hrádek a nezapomeneme ani na Svatý kopeček, kam to je z náměstí 1,5 km.

Odjezd z Mikulova zpět domů se domluví cestou na Pálavu! Krásné počasí, daleké výhledy a všeobecnou pohodu přeje Majka & Sam